Co zmieniła w moim życiu pandemia?

Co zmieniła w moim życiu pandemia? July 2, 2020Leave a comment

Minęło ponad 3.5 miesiąca odkąd znalazłam się w Londynie, kiedy Polska zamknęła granice, a ja zdecydowałam się wziąć autobus do Monachium, zamiast wracać do Warszawy.

Jak już wspomniałam w moich poprzednich postach, mam błogosławieństwo mieć cudownych przyjaciół, którzy pozwolili mi zostać tutaj na tak długo, jak tylko potrzebowałam.

W Monachium spędziłam dokładnie 3 miesiące, które zadedykowałam pracy, ćwiczeniom i Yodze, medytacji oraz zdrowemu odżywianiu. Wzięłam sobie do serca cliche kwarantannową radę: “Jeśli nie możesz podróżować na zewnątrz, podróżuj do wewnątrz”.

Dla mnie powyżej wymienione rzeczy są od wielu lat nieodłączną częścią mojego życia, więc nie by one w sumie żadną nowością. Natomiast ze względu na możliwość przebywania w jednym miejscu na dłużej, zdecydowałam się przycisnąć.

Mam na myśli to, że na przykład zamiast ćwiczeniu co drugi czy trzeci dzień, robiłam to codziennie. Było to tylko 20 minut, aby rozpocząć na świeżo dzień, za to bez negocjacji (ociągania się) Po prostu robiłam i już.

Medytacja, mimo że bardzo ostatnio popularna, nadal w moim odczuciu jest nie doceniana. Kiedy się ją weźmie na serio jest naprawdę TAK dobra. Czyści chaos w głowie, nastawia umysł na spokój (i pokój).
Pracuję z wieloma ludźmi i widzę praktycznie od razu, którzy ćwiczą panowanie nad swoim umysłem. Ci, którzy to robią uczą się szybciej, są lepszymi słuchaczami i są łatwiejsi we współpracy ogólnie mówiąc.

Chaos w umyśle, chaos w życiu i relacjach…

W ostatnich tygodniach przeszłam też prawie na dietę wegańską. Mówię ‘prawie’ bo nie wybrałam tego sposobu odżywiania z żadnych filozoficznych względów, a raczej z jednego, prostego powodu – dobrze się na niej czuję.
Przeczytałam parę artykułów o detoksie organizmu i wprowadziłam parę zmian do mojego jadłospisu i zdecydowałam się odstąpić kompletnie od mięsa, którego ostatnimi laty i tak nie jadłam dużo.

Wszystkie zmiany muszą nastąpić stopniowo. Bez względu na to, co robisz, pozwól sobie na małe kroki, ale bądź konsekwentny. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego i pięknego w byciu człowiekiem niż obserwowanie tego jak dojrzewamy i wchodzimy na kolejne etapy PEŁNOŚCI siebie! 🦋

A co pandemia zmieniła w Tobie? Jakie zmiany wprowadziłeś w swoim codziennym życiu?

P.S. Już w Polsce. Przesyłam Przytulanki 🥰

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *